Sezónu F1 zrejme čakajú ďalšie zmeny, začať by sa mohla dvojicou pretekov v Bahrajne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Formula 1
Foto: ilustračné, Miguel Medina, Pool/AP

Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. marca Veľkou cenou Sachíru v Bahrajne. Nasledovať by mala Veľká cena Emilia Romagna v talianskej Imole (18. 4.), ktorá nahradí pôvodne na tento termín plánovanú Grand Prix Číny.

Lenže všetko môže byť napokon inak. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu a cestovné problémy s ňou súvisiace sa môže stať, že na úvod sezóny sa piloti efjednotky dvakrát za sebou predstavia v Bahrajne.

„Máme na stole možný plán B, C aj D. Jednou z možností sú dvoje preteky na úvod sezóny v Bahrajne. Chceme však zachovať pôvodný počet 23 pretekov. Definitíva padne v najbližších dňoch,“ uviedol výkonný riaditeľ majstrovstiev sveta monopostov F1 Stefano Domenicali podľa portálu ORF.

Prvý májový termín stále zostáva voľný (2. 5.) a pôvodne tradičný úvod sezóny – Veľká cena Austrálie v Melbourne sa presunie až na november (21. 11.). Po tomto termíne sa bude súťažiť už len v Saudskej Arábii (5. 12.) a Spojených arabských emirátoch (12. 12.).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať