Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Foto: ilustračné, SITA/Tomas Halasz.
Tento článok pre vás načítala AI.

Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení. Súčasná riaditeľka sekcie Anna Sámelová požiadala RTVS o neplatené voľno v súvislosti s jej odchodom na osemmesačný študijný pobyt v USA. Na jej miesto od 2. januára 2024 nastupuje Mária Hlucháňová, ktorá bude poverená riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky.

Vedenie spravodajstva RTVS

S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Teší ma, že svoje skúsenosti bude môcť ďalej rozvíjať aj vďaka študijnému pobytu v zahraničí. Chcel by som sa jej poďakovať, že bola prínosom pre Sekciu spravodajstva a publicistiky,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Rozvoj televízneho a rozhlasového spravodajstva

Mária Hlucháňová pôsobila vo vedení spravodajstva RTVS a v poslednom období sa venovala predovšetkým spravodajskej programovej službe RTVS :24 ako projektový manažér.

Spolu s ňou od 2. januára 2024 nastupuje na post vedúcej odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Viera Krúpová, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti médií, predovšetkým spravodajstva, a po niekoľkých rokoch sa vracia do RTVS.

Obidve dámy považujem za veľké profesionálky a verím, že budú pokračovať v nastúpenom trende a v ďalšom rozvoji televízneho a rozhlasového spravodajstva RTVS,“ uviedol Machaj.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna SámelováĽuboš MachajMária HlucháňováViera Krúpová
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska