Sagan je znechutený útokom v Nice, časovku nešiel naplno

Dumoulin ovládol individuálnu časovku Tour de France
Zľava v bielom: Brit Adam Yates, Belgičan Thomas de Gendt, Slovák Peter Sagan, Brit Chris Froome a Holanďan Tom Dumoulin na stupni víťazov po individuálnej časovke Tour de France, ktorá viedla z Bourg-Saint-Andéol do La Caverne du Pont-d´Arc. Foto: SITA/AP

LA CAVERNE DU PONT-D’ARC 15. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan v 13. etape Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov, nešiel na svoje maximum.

Podľa vyhlásenia hlavného adepta na zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže, ktoré sprostredkoval manažér Matej Vyšňa, Sagan sa rozhodol na trati časovky aj oddychovať. Do cieľa 37,5 km dlhej previerky z Bourg-Saint-Andéol do La Caverne du Pont-d’Arc napokon prišiel až na 78. mieste s odstupom 6:17 min za víťazným Holanďanom Tomom Dumoulinom.

Obrazom: Dumoulin ovládol individuálnu časovku Tour de France

Časovku som jazdil tak, aby som došiel v limite. Trochu som to vzal ako voľný den, aj keď sa to tak úplne nedá povedať,“ skonštatoval Peter Sagan. Líder tímu Tinkoff pre šprintérske etapové koncovky sa v piatok nedočkal tradičnej ceremónie odovzdávania zeleného dresu ani ostatných cenných tričiek. Namiesto toho cyklisti si minútou ticha uctili 84 obetí teroristického útoku v Nice, ktorý sa odohral vo štvrtok večer. Nákladné auto na rušnom bulvári Promenade des Anglais vrazilo do davu, ktorý tam práve oslavoval Deň dobytia Bastily.

Celý deň som čakal na vyhlásenie zeleného trička, nakoniec sa nekonalo pódium v pravom zmysle slova. Je strašné nešťastie, čo sa stalo Nice. Veľmi ma mrzí, čo sa deje vo svete. Neviem, kde budeme žiť o pár rokov, alebo čo sa bude diať o pár mesiacov. Stále je to horšie a horšie..,“ povzdychol si

Sobotňajšia 14. etapa by mala byť ďalšou šancou pre šprintérskych špecialistov. Na 208 km dlhej trase medzi Montélimarom a Villars-Dombes sa nachádzajú tri stúpania najnižšej štvrtej kategórie, všetky v prvej polovici etapy. Rýchlostná prémia v La Fayette príde na rad 63 km pred cieľom.

Uvidíme, čo bude zajtra. Očakáva sa nejaký vietor, a dosť zlá etapa. Som zvedavý, či to niekto bude chcieť držať pokope až do šprintu alebo nie,“ dodal Sagan, aktuálny líder bodovacej súťaže a 85. muž celkovej priebežnej klasifikácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan