Hypersonické strely Kinžal sa osvedčili, Rusko ich chce na Ukrajine používať aj naďalej

Russia Ukraine FILE - In this photo released by Russian Defense Ministry Press Service, a Russian MiG 31 fighter jet carrying a Kinzhal missile takes off from the Hemeimeem air base in Syria on June 25, 2021. The Russian military on Friday launched sweeping maneuvers in the Mediterranean Sea featuring warplanes capable of carrying hypersonic missiles, a show of force amid a surge in tensions following an incident with a British destroyer in the Black Sea
Foto: ilustračné, Russian Defense Ministry Press Service via AP.

Ruská armáda uviedla, že bude pokračovať v používaní hypersonických striel s cieľom zasiahnuť mimoriadne dôležité ciele na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov v pondelok povedal, že hypersonická strela Kinžal preukázala efektívnosť v ničení silne opevnených špeciálnych zariadení.

Konašenkov uviedol, že strelu Kinžal použili v piatok na úder proti skladu z obdobia Sovietskeho zväzu pri obci Deliatyn v Karpatoch, v ktorom boli uložené rakety. Išlo o prvé použitie tejto novej zbrane v boji.

Strelu Kinžal ruská armáda cez víkend použila aj na úder proti skladu pohonných látok neďaleko čiernomorského prístavu Mykolajiv. Strela Kinžal nesená špeciálne upraveným bojovým lietadlom MiG-31 má dosah do 2-tisíc kilometrov a letí desaťkrát rýchlejšie ako zvuk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Konašenkov