Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tank, ruskí vojaci
Na tejto fotografii prevzatej z videa a zverejnenej tlačovou službou ruského ministerstva obrany ruský tank strieľa na neznámom mieste na Ukrajine. Foto: Russian Defense Ministry Press Service via AP, File
Tento článok pre vás načítala AI.

Rusko zvýšilo počet útokov v smere na Novopavlivku v Zaporižžskej oblasti, kde nebolo úspešné. Celkovo sa však v marci počet útokov pozdĺž frontovej línie znížil. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V novopavlivskom smere sa v marci odohralo až 38 % všetkých ruských útokov. „Napriek tomuto úsiliu Rusko nedosiahlo výrazný pokrok v tejto oblasti a pokračuje v boji o malé osady vrátane Novomychajlivky, Heorhijivky a Urožajného,“ uvádza sa v správe.

Britskí analytici zároveň poznamenávajú, že v marci tohto roka sa počet ruských útokov na frontovej línii znížil o 9 % v porovnaní s predošlým mesiacom. Vo februári tvorili útoky na Avdijivku až tretinu všetkých ruských pokusov o ofenzívu. V marci však v tejto oblasti klesol počet útokov o približne 75 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať