Rusi vymenovali do vyšších vojenských funkcií niekoľko dôstojníkov, Putin sa zaviazal vypátrať strojcov útoku v Moskve

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rusko, Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: Michail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že vymenúva niekoľkých dôstojníkov do vyšších vojenských funkcií. Ako referuje web The Guardian, admirál Alexander Mojsejev bol vymenovaný za veliteľa námorníctva.

Počas konferenčného hovoru s vedúcim štábom ruských ozbrojených síl minister obrany Sergej Šojgu tiež povedal, že viceadmirál Konstantin Kabancov bol vymenovaný za veliteľa Severnej flotily a viceadmirál Sergej Pinčuk bol vymenovaný za veliteľa Čiernomorskej flotily.

Vodca Vladimir Putin sa v utorok zaviazal vypátrať strojcov útoku v koncertnej sieni v Krasnogorsku na okraji Moskvy. Vyzval tiež orgány činné v trestnom konaní, aby sprísnili bezpečnosť na masových zhromaždeniach v Rusku. Putin povedal, že je dôležité určiť „nielen páchateľov tohto pobúrenia, ale všetky články reťazca a jeho príjemcov“.

Tí, ktorí používajú túto zbraň proti Rusku, by si mali uvedomiť, že je to dvojsečná zbraň,“ povedal šéf Kremľa. Putin povedal, že strojcovia teroristického útoku sa snažili „zasiať nezhody a paniku, spory a nenávisť v našej multietnickej krajine, aby rozbili Rusko zvnútra“. „To im nesmieme dovoliť,“ podotkol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sergej ŠojguVladimir Putin