Remišová dúfa, že si SaS vstúpi do svedomia. Spojiť sa s Hlasom nemá politický ani ľudský zmysel, tvrdí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Remišová
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: SITA/Martin Medňanský

Vicepremiérku a predsedníčku strany Za ľudí Veroniku Remišovú mrzí, že predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík (SaS) sa spojil s ľuďmi, proti ktorým celé roky spoločne bojovali.

Pre stranu Sloboda a Solidarita (SaS) ani pre jej voličstvo to podľa Remišovej nemá nielen politický, ale ani ľudský a morálny zmysel.

Nemá dobrú koncovku

Uviedla to pre novinárov počas stredajšieho rokovania vlády. Dúfa, že poslanci, a to najmä poslanci strany SaS, si vstúpia do svedomia. Podľa nej odvolávanie vlády nemá dobrú koncovku, a to ani pre nich.

Vníma to tiež ako určitý test princípov poslancov demokratického spektra, pričom spresnila, že má na mysli niektorých nezaradených poslancov, a tiež poslancov SaS.

Boj proti korupcii

Podľa vicepremiérky niekto, kto to myslí vážne s bojom proti korupcii, s hospodárnosťou či s princípmi právneho štátu sa nemôže podpísať pod návrh na odvolanie vlády s ľuďmi obvinenými z korupcie a spoliehať sa na hlasy fašistov a zlodejov.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala strana SaS spolu s Hlasom-SD. Ako dôvod uviedli, že vláda ohrozuje základy ústavnosti a dôvery v demokratický režim. Vyčítajú jej návrh rozpočtu na rok 2023, rezignovanie na boj proti korupcii či zvyšovanie napätia v spoločnosti. Mimoriadna schôdza parlamentu sa začne vo štvrtok 8. decembra o 14:00, hlasovať sa bude 13. decembra o 11:00.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard SulíkVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí