Rajec bude hospodáriť s rozpočtom 6,7 milióna eur, plánuje investovať do cyklotrasy či rekonštrukcie múzea

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mesto Rajec

Mesto Rajec bude v nasledujúcom roku hospodáriť s rozpočtom 6 705 928 eur. Vyrovnaný rozpočet schválili mestskí poslanci na decembrovom rokovaní. Investičné výdavky mesta pre budúci rok sú nateraz naplánované v objeme 377-tisíc eur, o ďalších investíciách by poslanci mohli rozhodovať po schválení záverečného účtu na jar budúceho roka.

„Bežný rozpočet je navrhnutý s prebytkom 229 512 eur, kapitálový rozpočet je schodkový vo výške 262-tisíc eur. Tento schodok je krytý z prebytku bežného rozpočtu a finančnými operáciami,“ informovala o základných parametroch budúcoročného rozpočtu vedúca ekonomického oddelenia mestského úradu Ivana Zbýňovcová.

Plánované kapitálové výdavky mesta sú v porovnaní s končiacim rokom 2021 zatiaľ opatrné a dosahujú súhrnne 377-tisíc eur. Najväčšia čiastka 84 500 eur je určená na zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu, 47-tisíc eur je vyčlenených na rekonštrukčné práce v budove múzea.

„V oblasti pozemných komunikácií je rozpočtovaných takmer 80-tisíc eur, z nich 28 500 eur je určených na cyklotrasu Rajec – Ďurčiná a autobusovú zastávku pri tržnici, po 20-tisíc eur je vyčlenených na parkovisko Kmeťová a revitalizáciu vnútroblokov a 11-tisíc eur je určená na spoluúčasť mesta pri projekte vodozádržných opatrení,“ priblížila časť plánovaných investícií Zbýňovcová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivana Zbýňovcová