Putin zrušil útok na oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie Mariupoľa (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vladimir Putin, Sergej Šojgu
Ruský minister obrany Sergej Šojgu s prezidentom Vladimirom Putinom. Foto: archívne, Michail Klimentiev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
  • aktualizované 21. apríla 16:35

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil armáde, aby zrušila plány na útok na oceliareň Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ. Namiesto toho vyzval ruské sily, aby priemyselnú oblasť zablokovali tak, aby z nej „neunikla ani mucha“.

Rozsiahly podzemný bunker

Počas v televízii odvysielaného stretnutia s ministrom obrany Sergejom Šojguom šéf Kremľa povedal, že by bolo nepraktické zaútočiť na masívny priemyselný areál, ktorý má rozsiahly podzemný bunker.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Údajne sa v oceliarni skrýva viac ako 2 000 ukrajinských vojakov a tiež zhruba 1 000 civilistov, informuje spravodajský portál BBC.

Ruské sily dobyli Mariupoľ

Šojgu Putinovi povedal, že okrem Azovstaľu ruské sily dobyli Mariupoľ. Putin mu zagratuloval za úspešnú operáciu, ktorú nazval oslobodením mesta.

Rozhodnutia Putina zrušiť plány na útok na oceliareň Azovstaľ podľa poradcu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Oleksija Arestovyča, znamená, že ruská armáda nie je schopná túto úlohu splniť.

„Fyzicky nedokážu dobyť Azovstaľ,“ povedal Arestovyč. Jeho vyhlásenie nasledovalo po Putinovom pokuse presvedčiť verejnosť, že ruské sily získali kontrolu nad Mariupoľom, aj keď ukrajinskí obrancovia naďalej pokračovali v bojoch pri oceliarni.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Sergej ŠojguVladimir Putin