Premiér Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska, predstavil im svoj pohľad na vojnu na Ukrajine (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Bratčikov, Robert Fico
Zľava: Veľvyslanec Ruska v SR Igor Bratčikov a premiér SR Robert Fico počas prijatia veľvyslancov Spojených štátov amerických (USA) a Ruskej federácie v SR predsedom vlády SR na Úrade vlády SR. Bratislava, 30. november 2023. Foto: SITA/Úrad vlády SR
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády Robert Fico štvrtok prijal na úrade vlády veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu aj veľvyslanca Ruskej federácie v SR Igora Bratčikova.

Zahranično-politické priority

Ako uviedol po stretnutí, predostrel im svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov. Zdôraznil, že Slovenská republiky je členským štátom Európskej únie a NATO, čo prirodzene ovplyvňuje naše zahranično-politické priority.

„Na druhej strane nás to nemôže obmedzovať v suverénnych postojoch, ktoré nie sú vždy v súlade s politikou jedného jediného správneho názoru presadzovaného v Európskej únii. Prioritou zahraničnej politiky, ktorú mienim realizovať, je ochrana a presadzovanie slovenských národno-štátnych záujmov, medzi ktoré patrí podpora mierových iniciatív a nie vojny na Ukrajine,“ uviedol Fico.

Stratégia EÚ a USA

Premiér priblížil obom veľvyslancom slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine, kde doteraz nastavená stratégia EÚ a USA podľa jeho názoru zlyháva.

„Slovensko má rovnako povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov,“ dodal Fico.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gautam RanaIgor BratčikovRobert Fico
Firmy a inštitúcie Európska úniaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy