Pred súd sa začiatkom mája postaví ďalší policajt z kauzy Očistec, mal sa podieľať na sledovaní politikov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
súd, sudca
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 3. mája verejné zasadnutie s obvineným Milanom Žáčikom.

Ide o bývalého policajta, pričom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v jeho prípade podal na súd návrh dohody o vine a treste.

Sledovanie opozičných politikov

Orgány činné v trestnom konaní Žáčikovi pripisujú činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinený bývalý príslušník protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry bol vyčlenený na samostatné konanie v rámci kauzy Očistec spolu s ďalším bývalým príslušníkom Policajného zboru Ivanom Bobockým.

Podľa medializovaných informácií sa Milan Žáčik mimo iného v minulosti podieľal na sledovaní vtedajších opozičných politikov, konkrétne súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Obvinili bývalých funkcionárov

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa.

V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan Žáčik
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR