Pre korupciu v eurofondoch obvinili exporadcu Nicholsonovej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Daniel Lipšic
Sprava: Minister vnútra Daniel Lipšic, štátna tajomníčka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Lucia Nicholsonová a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál počas TB o korupcii pri udeľovaní dotácií v Sociálnej implementačnej agentúre. Bratislava, 8. september 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Polícia zadržala šesť osôb, podozrivých z machinácií s eurofondmi na podporu zamestnanosti.

Tri z nich obvinila, je medzi nimi aj bývalý poradca štátnej tajomníčky ministerstva práce Lucie Nicholsonovej s iniciálami T. R.

Trojica obvinených si podľa ministra vnútra Daniela Lipšica vypýtala od žiadateľov o príspevok z eurofondov 30-percentnú províziu za to, že im vybavia schválenie dotácie celkovo v sume 1,098 milióna eur prostredníctvom Sociálnej implementačnej agentúry (SIA).

„Následne mali úspešní žiadatelia podpísať konzultačné zmluvy s určenými spoločnosťami, cez ktoré sa odleje 30-pecentný úplatok,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii Lipšic. Ako uviedla dnes Televízia Joj, polícia zadržala dokumenty, počítače i pracovníkov ministerstva práce a ďalších organizácií aj mimo Bratislavy.

Napriek tomu, že sú pracovníci SIA vo vyšetrovaní zatiaľ len v pozícii svedkov, generálny riaditeľ SIA Vojtech Kišš odstúpil zo svojho postu. Obvineným hrozí za korupciu maximálne trojročné väzenie. Minister vnútra Daniel Lipšic nevylúčil, že polícia rozšíri rozsah ich obvinení ako aj okruh obvinených osôb. Polícia zadržala podozrivých počas akcie v utorok a stredu tento týždeň.

Podľa TV JOJ je isté, že celá akcia sa začala už pred niekoľkými mesiacmi na popud ministerstva práce. Vtedy vznikli podozrenia, že pri posudzovaní projektov pod hlavičkou Sociálnej implementačnej agentúry dochádza zrejme ku korupcii. Zapletený do toho je údajne aj jeden z „dôležitejších“ ľudí na ministerstve práce, a práve jemu, hoci je už vraj obvinený, sa zrejme podarilo dostať za hranice SR.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel Lipšic
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR