Pozor na Zelený jíl, našli v ňom nadlimitné množstvo olova

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ÚVZ: Škodlivý výžživový doplnok
Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) upozorňuje zákazníkov na škodlivý výživový doplnok pod názvom Zelený jíl (výživový doplnok). Výrobok im nahlásili výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) prostredníctvom oznámenia z Českej republiky. Vo výrobku zaznamenali nadlimitné množstvo olova. Výrobok sa predáva v balení po 100 g alebo 250 g a pochádza z Českej republiky. Foto: SITA/ÚVZ.

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje zákazníkov na škodlivý výživový doplnok pod názvom Zelený jíl.

Ako agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, výrobok im nahlásili výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) prostredníctvom oznámenia z Českej republiky. Vo výrobku totiž zaznamenali nadlimitné množstvo olova.

Výrobok s názvom Zelený jíl (výživový doplnok), sa predáva v balení po 100 g alebo 250 g. Pochádza z Českej republiky a výrobcom je spoločnosť Nobilis Tilia s.r.o., Vlčí Hora 147, 407 47 Krásná Lípa. Výrobok sa predáva v SR prostredníctvom webovej stránky www.bioshop.sk.

ÚVZ odporúča spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR