Požiare naďalej ničia Kaliforniu, obetí pribúda

Požiar, kalifornia
Silné lesné požiare v americkom štáte Kalifornia sa stále nedarí uhasiť. Prírodný živel si už vyžiadal najmenej 40 obetí a stovky nezvestných, vypálil rozsiahle vidiecke oblasti a zničil tisíce domov. Foto: SITA/AP

SONOMA 15. októbra (WebNoviny.sk) — Silné lesné požiare v americkom štáte Kalifornia sa stále nedarí uhasiť. Prírodný živel si už vyžiadal najmenej 40 obetí a stovky nezvestných, vypálil rozsiahle vidiecke oblasti a zničil tisíce domov.

Kalifornský guvernér Jerry Brown uviedol, že ide o jednu z najhorších tragédií, akým kedy štát čelil. So 16 požiarmi aktuálne bojuje viac než 10-tisíc hasičov. Silný vietor, ktorý podporuje ich šírenie, je jedným z dôvodov, prečo sa ich nedarí dostať pod kontrolu.

Jednou z najviac zasiahnutých oblastí je mesto Santa Rosa vo vinárskom regióne Sonoma, kde v sobotu evakuovali 3 000 ľudí.

„Devastácia je proste neuveriteľná,“ povedal Brown počas návštevy mesta. Svoje domovy muselo v súvislosti s požiarmi v Kalifornii opustiť už celkovo viac než 100-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom