Požiar v Rohožníku poškodil bager aj ťahače, polícia tiež riešila krádež motorky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
polícia SR, páska
Foto: facebook.com/KRPZZA

Malackí policajti majú za sebou rušný víkend, počas ktorého boli vyslaní k viacerým prípadom. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, v nočných hodinách zo soboty 20. februára na nedeľu 21. februára vyslali policajné hliadky k požiaru v priemyselnom areáli v obci Rohožník (okr. Malacky). Polícia riešila aj krádež v rodinnom dome v Záhorskej Vsi (okr. Malacky).

V prípade požiaru v Rohožníku policajti na mieste zistili, že doposiaľ neznámy páchateľ spôsobil požiar na vonkajšom priestranstve, v dôsledku ktorého došlo k poškodeniu bagra značky JCB, ako aj dvoch ťahačov značiek Scania a Volvo. „Požiarom bola spôsobená škoda v celkovej výške viac ako 26-tisíc eur,“ uvádza polícia s tým, že vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci.

V druhom prípade doposiaľ neznámy páchateľ vošiel na pozemok jedného z rodinných domov v Záhorskej Vsi. Tam odcudzil motocykel Pionier zo 70. rokov, rôzne predmety, ako napr. krištáľovú súpravu pohárov, polievkovú súpravu, čerpadlo na vodu, ako aj sošku Panny Márie.

„Páchateľ vošiel aj do podzemných priestorov rodinného domu, kde z 15-litrového demižónu odčerpal približne päť litrov červeného vína,“ popisuje polícia a dodáva, že touto krádežou bola spôsobená škoda presahujúca 266 eur. Poverený policajný príslušník začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR