Pomohla mi ľavá kopačka, opísal Matovič potýčku s Kaliňákom a smerákmi (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Matovič, potýčka s Kaliňákom, tlačovka Smeru
Igor Matovič narušil tlačovku Smeru a takto sa pochytil s Robertom Kaliňákom Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič vysvetlil, prečo sa objavil na tlačovej besede strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), na ktorej sa strhla potýčka medzi ním a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Čin v súlade s verejným záujmom

Matovič podľa vlastných slov považoval za v súlade s verejným záujmom pomenovať pravdu a tvrdí, že nikto iný, ako Kaliňák a predseda Smeru-SD Robert Fico nie je zodpovedný za to, že sa v súčasnosti na Slovensku vyskytujú nelegálni migranti.

Zároveň chcel poukázať na pokrytectvo opozičnej strany a pripomenul, že samotní poslanci Smeru-SD zaviedli možnosť pre migrantov zotrvať na našom území.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Pred úrad vlády som cítil potrebu prísť a verejne to pomenovať preto, lebo neznášam pokrytcov v živote a neznášam ich dupľom v politike. Nemôže predsa bývalý minister vnútra s bývalým premiérom, ktorí to spáchali a v pondelok mali možnosť hlasovať na mimoriadnej schôdzi, aby túto hlúposť zrušili, o dva dni prísť pred Úrad vlády a ukazovať prstom na súčasnú úradnícku vládu,“ tvrdí Matovič.

Povolenie od Fica

Ako ďalej dodal, exminister vnútra neuniesol pravdu a od Fica si vypýtal povolenie, či sa „môže ísť povenovať“ Matovičovi. Líder OľaNO a priatelia Kaliňáka podľa vlastných slov desaťkrát vyzval, aby odišiel od auta, v ktorom sedel Matovič.

„Keď desaťkrát neuposlúchol moju výzvu, samozrejme, že som sa v krajnej núdzi bránil a pomohla mi ľavá kopačka,“ ozrejmil. Zároveň neočakával, že členovia Smeru-SD budú „takí hlúpi, že budú útočiť“.

Podanie trestného oznámenia

Matovič taktiež uviedol, že ho niekoľko ľudí na sociálnej sieti informovalo o tom, že podali trestné oznámenie. Podľa lídra OĽaNO je zároveň jednoznačné, kto bol obeť a kto páchateľ. Trestné oznámenie podal aj exminister vnútra za Smer-SD Robert Kaliňák.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Matovič zároveň vyzval predsedov iných politických strán, konkrétne hnutia Progresívne Slovensko Michala Šimečku, strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka, predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Milana Majerského a predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára, aby vylúčili akúkoľvek spoluprácu s „mafiou“ po voľbách.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičMichal ŠimečkaMilan MajerskýRichard SulíkRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSmer - SSDÚrad vlády SR