Poľský exminister bol svedkom útoku v Londýne, na Twitteri zverejnil video

Útok v Londýne
Poľský exminister sa viezol v taxíku okolo, keď auto vrazilo do ľudí. Reprofoto: twitter.com/sikorskiradek

LONDÝN 22. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý poľský minister zahraničných vecí Radek Sikorski v stredu informoval, že práve v taxíku odchádzal z londýnskej štvrti Westminster a prezeral si e-mailovú schránku, keď započul zvuk podobný nárazu auta pri havárii. „Počul som niečo také, ako keď auto naráža do kovovej tabule,“ uviedol.

„Pozriem hore a vidím, že na chodníku leží človek. Spustil som kameru a zbadal som ďalších ľudí ležať na ulici a na chodníku,“ spresnil exminister pre poľskú televíziu TVN24.

„Ľudia sa k nim začali zbiehať. Videl som jedného človeka, ktorý nejavil známky života, ďalšiemu mužovi krvácala hlava. Celkovo som videl piatich ľudí, ktorí boli prinajmenšom vážne ranení,“ opísal situáciu Sikorski.

„Taxikár okamžite telefonicky zavolal záchrannú službu. Do dvoch, troch minút som počul sanitky, takže záchranná akcia bola naozaj veľmi rýchla. Neďaleko bola nemocnica,“ dodal exminister. „Všetko sa zo zbehlo tak rýchlo, že nebol čas na strach,“ uviedol Sikorski, ktorý zverejnil video na Twitteri.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom