Poľsko a pobaltské štáty uľahčia Slovákom cestovanie, zavádzajú výnimky pre očkovaných

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hranica, Jarovce - Kitsee
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Pri vstupe na územie Poľska hromadnou dopravou, teda vlakom, autobusom či lietadlom, sa môžu cestujúci vyhnúť povinnej izolácii absolvovaním testu na COVID-19. Výnimku však už majú aj zaočkovaní proti tomuto ochoreniu.

Viac o téme: Koronavírus

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS). Dodal, že v prípade vstupu do Poľska osobným autom v počte do päť osôb, nie je potrebné mať pri sebe negatívny test na COVID-19 ani absolvovať karanténu.

Cestujúci do Estónska, Lotyšska či Litvy nemusia po príchode do krajín podstúpiť povinnú karanténu, ak predložia potvrdenie – v angličtine alebo tamojších úradných jazykoch o tom, že prekonali COVID-19 alebo ak predložia potvrdenie o absolvovaní oboch dávok očkovania proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Predpokladám, že takýto postup súvisí jednak s desiatkami tisíc zaočkovaných už aj druhou dávkou vakcíny, ale aj snahou pozitívne motivovať tých, ktorí nad touto možnosťou váhajú, hoci im je k dispozícii – napríklad zdravotníci a ošetrovatelia,“ uzavrel Klus.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin Klus
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR