Polmaratón v Košiciach ovplyvní trasy MHD v meste, k vylúčeniu dopravy dôjde na štyroch uliciach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Ostrý štrajk odborárov DPMK
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč.

Nedeľný polmaratón ovplyvní trasy autobusových aj električkových liniek. Opatrenia budú platiť v čase od 8:00 do približne 12:00.

Upravené trasy

V tomto čase dôjde k vylúčeniu dopravy na uliciach Moyzesova, Bačíkova, Hviezdoslavova a Zimná. Informovala o tom Vladimíra Bujňáková z Dopravného podniku mesta Košice.

Električkové linky č. 2, 4, 6 a 7 a 9 budú premávať po upravených trasách, linka č. 1 premávať nebude. V úseku Havlíčkova – Námestie Maratónu mieru a späť bude premávať náhradná električková linka X, ktorá bude premávať len po východnej koľaji (smer Havlíčkova), a aj v smere na Nám.

Autobusové zastávky

Maratónu mieru je nástup cestujúcich umožnený len zo zastávkových stanovíšť bežne slúžiacich pre smer Havlíčkova. Východzia zastávka Nám. Maratónu mieru bude na začiatku Komenského ulice oproti SPŠ strojníckej.

Autobusové zastávky Dom umenia (smer Alžbetina, Rektorát UPJŠ); Alžbetina, Rektorát UPJŠ; Slovenský rozhlas; Radnica Starého mesta; Hlavná pošta (smer Slovenský rozhlas); Námestie Maratónu mieru; Zimná; Technická univerzita; Botanická záhrada (smer Technická univerzita) nebudú obsluhované a autobusové linky č. 12, 17, 19, 22 a 36 budú premávať po obchádzkových trasách.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimíra Bujňáková