Polícia upozorňuje na falošnú súťaž, podvodníci imitujú obchodný reťazec Pepco

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
240841034_1032016120959588_3512300417110903461_n.jpg
Polícia upozorňuje na ďalšiu podvodnú súťaž. Foto: www.facebook.com

Polícia upozorňuje na ďalšiu podvodnú súťaž, ktorá sa šíri sociálnymi sieťami. Upozornila na to v statuse na sociálnej sieti v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Podvodníci tentoraz vytvorili stránku, ktorá imituje známy obchodný reťazec Pepco.

Vo fiktívnej súťaži ponúka ľuďom možnosť vyhrať 5 000 eur, ak si správne vyberú spomedzi 15 obálok tú, ktorá údajne ukrýva spomínanú sumu.

Môžete prísť o peniaze

Podľa polície však ide o podvod, ktorého jediným cieľom je získať a zneužiť osobné údaje ľudí. Stránka údajných výhercov kontaktuje pod zámienkou, že vyhrali predmetnú sumu a požaduje po nich osobné údaje potrebné pre vyplatenie výhry.

Orgány činné v trestnom konaní upozorňujú, že fingovaná výhra sa napokon môže skončiť tým, že ľudia, ktorí sa zapojili do súťaže, v konečnom dôsledku o peniaze prídu.

Chýba značka originality

„Už stokrát sme vám opakovali, ako sa nedať nachytať. Táto konkrétna stránka je na prvý pohľad podvodná – neobsahuje žiadne informácie, žiadne kontakty, nemá pri svojom názve modrú značku originality, jej názov je písaný ‚divným‘ fontom, na stránke má iba jeden status,“ uviedla polícia v statuse.

Dodala, že známe značky neorganizujú žiadne podobné súťaže, ale zameriavajú sa na premyslené a profesionálne vyzerajúce súťaže.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR