Polícia pokutovala ďalších previnilcov za lockdownové večierky na Downing street, Johnson je stále bez sankcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boris johnson
Britský premiér Boris Johnson. Foto: SITA/AP

Britská Metropolitná polícia rozdá najmenej ďalších 30 pokút v súvislosti s vládnymi večierkami, ktoré porušili pandemické pravidlá. Podrobnosti o tom, kto pokuty dostane a na ktoré podujatia sa viažu, neposkytla.

Johnson zatiaľ sankcionovaný nebol

Pokuty sa týkajú konkrétnych porušení pravidiel skôr ako jednotlivcov, takže jedna osoba môže dostať viac ako jednu. Polícia vo vyhlásení uviedla, že „vynakladá maximálne úsilie na rýchly pokrok v tomto vyšetrovaní“, s možnosťou ďalších pokút, informuje spravodajský portál BBC.

Toto je už druhé kolo pokút v súvislosti s vládnymi večierkami. Už 29. marca polícia oznámila 20 pokút. Úrad britského premiéra vtedy uviedol, že ak bude Boris Johnson medzi pokutovanými, oznámia to.

Lockdownové žúrky

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj Boris Johnson.

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch.

Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona z postu premiéra. Tie odzneli aj z radov jeho Konzervatívnej strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris Johnson