Polícia odhalila dílerov drog, otcovi a synovi hrozí až päť rokov väzenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Štyridsaťročnému mužovi a jeho 21-ročnému synovi z Trebišova hrozí za predaj drog väzba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Ak im polícia dokáže vinu, hrozí im jeden až päť rokov väzenia.

Muži počas domovej prehliadky policajtom vydali hnedozelenú rastlinnú sušinu, u ktorej kriminalisticko-expertízne skúmanie potvrdilo prítomnosť nikotínu a látky ADB-BUTINACA.

Oboch mužov, ktorí boli viackrát trestaní, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil z trestného činu šírenia toxikománie a zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.

Ivanová priblížila, že muži od roku 2021 v rôznych časových intervaloch navštevovali Maďarsko, aby si od doposiaľ nestotožnenej osoby doniesli domov, do jedného z trebišovských rodinných domov, dizajnérsku drogu zvanú Herba – Mamba. „S vidinou prilepšenia si jej ďalšou distribúciou, ju delili na užívateľské dávky, a potom predávali alebo vymieňali za rôzne veci, najmä sociálne slabším osobám,“ ozrejmila.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Ivanová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR