Polícia dohliada na parkovanie počas MS v hokeji 2019 pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Rezidenčná zóna pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorá vznikla v súvislosti s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, funguje bez problémov.

Zóna sa nachádza v blízkosti zimného štadióna v bratislavských metských častiach Ružinov a Nové Mesto. Ohraničená je ulicami Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka.

Polícia má s týmto režimom skúsenosti už z minulých majstrovstiev sveta, takže zatiaľ prebieha všetko bez problémov, drobné nejasnosti sme vedeli vyriešiť obratom,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka komunikačného oddelenia v mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Autá pri vstupe kontroluje polícia

Autá pri vstupe do zóny kontroluje polícia a vykoná aj ďalšie pravidelné kontroly priamo vo vnútri zóny.

Do dnešného dňa mestská polícia v súvislosti s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji nezaznamenala vážnejšie udalosti, ktoré by súviseli s parkovaním v rezidenčných zónach. Prípadné vzniknuté situácie riešime na mieste,“ povedal vedúci oddelenia komunikácie a prevencie mestskej polície v Bratislave Peter Pleva.

Osoby s trvalým pobytom kartu nepotrebujú

Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú. Stačí, keď sa preukážu občianskym preukazom, na ktorom je uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne.

V prípade, že obyvatelia nemajú túto informáciu uvedenú v občianskom preukaze, môžu si vybaviť rezidenčnú kartu na miestnych úradoch v Novom Meste alebo Ružinove. Podľa hovorcu Nového Mesta Mareka Tettingera obyvatelia rezidenčnej zóny priebežne prichádzajú na úrad po parkovacie karty.

Problémy s parkovaním počas majstrovstiev v okolí zimného štadióna rieši aj 100 parkovacích miest na parkovisku Národného futbalového štadióna. Od pondelka 13. mája tam môžu bezplatne parkovať obyvatelia ulice Viktora Tegelhoffa a časti Vajnorskej ulice.

Obmedzenia v rezidenčnej zóne sú naplánované od 10. do 26. mája.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Zimný štadión Ondreja Nepelu