Podvodníci pripravili dôchodkyňu o úspory, skúšali to aj u ďalších

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dôchodkyňa
Foto: ilustračné, Getty Images.

BRATISLAVA/ŽIAR NAD HRONOM 3. januára (WebNoviny.sk) – V okrese Žiar nad Hronom vyčíňali v posledných dňoch podvodníci, ktorí sa pokúsili okradnúť seniorov.

O poriadnu sumu prišla 79-ročná žena, ktorej v stredu zavolal na pevnú linku muž vydávajúci sa za jej synovca. Oznámil jej, že je v banke a potrebuje požičať peniaze, ktoré jej vráti, len čo si ich vyberie z banky.

Dôchodkyňa prišla o osemtisíc eur

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, dôchodkyňa mu prisľúbila osemtisíc eur, tie mala doma. Krátko po telefonáte vyšla pred bytovku, na miesto však nedorazil jej príbuzný, ale neznámy muž.

Dôverčivej žene oznámil, že jej synovec prísť nemôže, pretože sedí u riaditeľa v banke a on mu peniaze odovzdá. K telefónu jej dal osobu, ktorá jeho historku potvrdila. Žena mu dala všetky peniaze. Vzápätí osobne zašla do pobočky banky, kde zistila, že sa stala obeťou podvodníkov.

Upozornenie polície pre starších ľudí

V ďalších dvoch prípadoch, ktoré policajti zaznamenali, však podvodníkom pokusy nevyšli. Seniori si podozrivé telefonáty overili u príbuzných. Ako upozornila Kováčiková, práve preverenie podozrivých informácií je jeden zo správnych spôsobov, ako postupovať v prípade, že Vám zavolá cudzia osoba na pevnú linku alebo mobil.

Polícia preto znovu upozorňuje najmä starších ľudí, aby nedôverovali neznámym ľuďom, nikdy ich nevpúšťali do bytov, preverovali si všetky podozrivé telefonáty a za žiadnych okolností nedávali cudzím osobám peniaze. Pri akomkoľvek podozrení treba ihneď kontaktovať políciu na linke 158.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať