Pod novou značkou Občianski demokrati Slovenska sa zaregistrovali bývalí členovia strany Spolu

SPOLU: Snem strany
Predseda strany SPOLU Juraj Hipš sa vzdal svojej funkcie. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Bývalí členovia politickej strany Spolu sa zaregistrovali na Ministerstve vnútra SR pod značkou Občianski demokrati Slovenska (ODS). Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa ODS Kristína Slezáková.

Zakladajúci členovia ODS sú bývalí členovia strany Spolu, ktorí odišli na protest proti jej novému zelenému smerovaniu, pre ktoré sa novozvolené vedenie strany údajne rozhodlo bez predchádzajúcej diskusie s členskou základňou. V ODS by malo figurovať 11 bývalých členov Spolu, medzi nimi Miroslav Macko, Róbert Greizinger, Roman Dianiška, Ján Liščák, Matúš Mandrák, Milena Fejérová, Ľubica Reháková či Branislav Slezák.

Členovia ODS uviedli, že vlastnú politickú stranu v najbližšom období zakladať nebudú. Registrácia v prvom rade slúži na rezerváciu názvu Občianski demokrati Slovenska a zároveň otvára ďalšie možnosti do budúcnosti.

ODS je voľné združenie ľudí, ktoré sa hlási k princípom občianskej demokracie, práve občiansku demokraciu považujú za najlepší spôsob spravovania a kontroly vecí verejných. Prvoradým cieľom ODS je spájať ľudí, ktorí hodnoty občianskej demokracie považujú za kľúčové pre rozvoj a fungovanie Slovenskej republiky a konsolidáciu občianskej pravice,“ uviedla ODS v tlačovej správe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína SlezákováMiroslav MackoRóbert Greizinger
Firmy a inštitúcie Občianski demokrati Slovenska ODSSPOLU – občianska demokracia