Počas ruského bombardovania v meste Toreck v Doneckej oblasti zomrelo osem ľudí

FILE - Ukrainian soldiers run after a missile strike hit a residential area, in Kramatorsk, Donetsk region, eastern Ukraine, Thursday, July 7, 2022. Injured residents sat dazed and covered in blood. A crater was now the centre of the courtyard. Last week, the governor of the Donetsk oblast Pavlo Kyrylenko urged the province's more than 350,000 remaining residents to flee to safer towns further West, saying that evacuating the region was necessary to save lives and allow the Ukrainian army to better defend towns against a Russian advance. Many refuse to leave the city. ()
Foto: AP Photo/Nariman El-Mofty, File

Ruské bombardovanie mesta Toreck v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny vo štvrtok podľa ukrajinských úradov zabilo osem ľudí. Šéf vojenskej administratívy Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko ďalej uviedol, že štyria ľudia utrpeli zranenia, pričom traja zo zranených sú deti. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kyrylenka delostrelecký granát zasiahol zastávku verejnej dopravy. Toreck sa nachádza južne od mesta Bachmut a pravidelne je terčom bombardovania.

Kyrylenko zopakoval vládnu výzvu obyvateľom na evakuáciu oblasti a vyhlásil: „Všetci tí, ktorí stále zostávajú v Doneckej oblasti, sa vystavujú smrteľnému nebezpečenstvu … Nerobte zo seba ruské terče!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom