Počas osláv príchodu Nového roku v Bratislave horeli kontajnery aj bytový dom (foto+video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Požiar na Kozmonautickej ulici v Bratislave
Krátko pred 01:00 boli viaceré hliadky polície vyslané na Kozmonautickú ulicu v druhom Bratislavskom okrese. Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Počas Silvestrovskej noci, ako aj skorých ranných hodín Nového roka nezaznamenali bratislavskí policajti prípady vážneho narušenia verejného poriadku alebo mimoriadne udalosti.

Požiar kontajnerového stojiska

Ako ďalej informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, celkovo policajti na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave prijali 120 volaní od občanov.

Na ich základe následne vyslali hliadky, aby oznámenia preverili, pričom najčastejšie sa týkali prípadov rušenia nočného pokoja, ďalej používania pyrotechniky alebo narušenia občianskeho spolunažívania. Zasahovať však policajti museli aj pri dvoch požiaroch.

„Hliadka policajtov v piatom Bratislavskom okrese spozorovala krátko po polnoci na Holíčskej ulici požiar kontajnerového stojiska, ktorý ohrozoval aj okolo stojace motorové vozidlá. Na miesto boli privolaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru, pričom do ich príchodu policajti vykonali na mieste potrebné úkony smerujúce k ochrane majetku občanov a odtlačili od kontajnerového stojiska vozidlo Renault Thalia,“ uviedol Szeiff.

Ďalšie vozidlo zn. BMW zaparkované v blízkosti stojiska podľa hovorcu požiar zasiahol a vozidlo začalo horieť.

„Po príchode príslušníkov HaZZ bol požiar uhasený, k zraneniu osôb nedošlo. Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností vzniku tohto požiaru, sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave V, zo strany povereného príslušníka bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci,“ povedal hovorca s tým, že presná výška spôsobenej škody je v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Požiar na streche bytového domu

Krátko pred 01:00 boli viaceré hliadky polície vyslané na Kozmonautickú ulicu v druhom Bratislavskom okrese.

„Tam z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k požiaru na streche obytného domu. Požiar sa následne nekontrolovateľne rozšíril aj na strechy vedľajších obytných domov, pričom došlo k priamemu ohrozeniu života a zdravia obyvateľov týchto obytných domov. Tí museli byť v nočných hodinách evakuovaní až do času, kým sa hasičom podarilo požiar uhasiť,“ povedal Szeiff.

Podľa polície vznikla v dôsledku požiaru škoda približne 224 vlastníkom bytov v predbežnej výške 150-tisíc eur.

„V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia,“ doplnil Szeiff.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborKrajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave