Petra Vlhová sa na známy Kandahar nedostala, proti bolo počasie

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 28. januára 16:34

Petra Vlhová sa vo štvrtok na známy Kandahar v Garmisch-Partenkirchene nedostala. Sneženie, vietor a dážď znemožnili konanie štvrtkového tréningu pred sobotňajším zjazdom Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v známom nemeckom stredisku.

Druhý tréning je na programe v piatok

Štart najprv stanovili na 11.00 h, neskôr na 11.30 h a napokon tréning úplne zrušili. Vlhová sa mala dostať na trať ako tretia v poradí.

Zjazdárky by mali byť v akcii aspoň v piatok, keď je na programe druhý tréning, v tomto prípade prvý. Podľa webu ORF predpoveď počasie na najbližšie dni v Garmisch-Partenkirchene rovnako nie je priaznivá. Podľa pravidiel FIS lyžiarky musia absolvovať pred ostrým zjazdom aspoň jeden meraný tréning.

Vlhová vedie Svetový pohár o 100 bodov

Sobotňajší zjazd a nedeľňajší super G budú v poradí dvadsiate prvé a dvadsiate druhé preteky aktuálnej sezóny Svetového pohára žien z 33 plánovaných. Vlhová má na čele SP náskok 100 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou a 136 bodov pred ďalšou švajčiarskou zjazdárkou Larou Gutovou-Behramiovou.

„Dnes by to na svahu nebolo bezpečné. Pokiaľ by sa nemohol uskutočniť ani zajtrajší tréning zjazdu, uvažuje sa, že by sa v sobotu aj v nedeľu jazdilo super-G,“ povedal pre Sportnet Matteo Baldissarutti, asistent trénera Livia Magoniho a servisman Vlhovej tímu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matteo BaldissaruttiPetra Vlhová