Pellegriniho poslanci vylúčili Klimenta vo voľbe generálneho prokurátora a odmietajú dohody s koalíciou

Hlas SD
Zľava: Nezaradený poslanci NR SR Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Richard Raši, Peter Pellegrini, Peter Kmec, Denisa Saková, Ján Blcháč a Ján Ferenčák počas tlačovej konferencie strany HLAS - sociálna demokracia v priestoroch NR SR. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nebudú vo voľbe generálneho prokurátora voliť neprokurátora. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval líder strany Peter Pellegrini.

Zároveň odmietol akékoľvek dohody s koalíciou pri voľbe nového generálneho prokurátora. Nechcel dopredu povedať, za ktorého kandidáta budú hlasovať.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok 24. novembra povedal, že ak by niektorá koaličná strana zvolila generálneho prokurátora s podporou opozície, jeho hnutie odíde z koalície.

Parlament čaká na aktuálnej schôdzi voľba kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR, ktorá je naplánovaná na stredu 25. novembra.

O funkciu sa uchádza sedem kandidátov – Jozef Čentéš, Tomáš Honz, Ján Hrivnák, Juraj Kliment, Rastislav Remeta, Ján Šanta a Maroš Žilinka. Okrem Klimenta, ktorý je sudcom Najvyššieho súdu SR, sú všetci kandidáti prokurátormi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia