Hlas-SD nepodporí väzbu pre Fica, koalícii ide podľa Pellegriniho „o skalp“ a mať fotku oponenta v putách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Snem strany
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nepodporí vydanie poslanca a predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica na väzobné stíhanie. Neurobila by tak ani v prípade koaličného poslanca. V parlamentnej rozprave to povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že ide o proces, ktorý je viac politický, ako snahou o získanie pravdy.

Pellegrini skritizoval Matovičov výrok

„Žiaľ, Slovensko štandardným demokratickým a právnym štátom nie je,“ povedal šéf Hlasu-SD. Podľa neho sa žiadny občan nemôže na sto percent cítiť bezpečne. Poukazoval na nahrávky vyšetrovateľov že „treba robiť“ Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a Petra Pellegriniho.

„Ešte budeme svedkami stokrát zmenených výpovedí kajúcnikov a netušíme, aké benefity za to dostávajú,“ hovoril Pellegrini. Upozornil, že je pätnásť alebo šestnásť vyjadrení Ústavného súdu SR, že sa porušili ľudské práva ľudí, ktorí boli vo väzbe.

Kritizoval niekdajšie vyjadrenie Igora Matoviča (OĽaNO), že opozícia má ticho šúchať nohami a čakať, kedy príde po ňu Národná kriminálna agentúra.

Spráchnivený systém spravodlivosti

Pellegrini uviedol, že poslanci nerokujú, či bude niekto trestne stíhaný, ale „či jedného z nás vydáme Špecializovanému trestnému súdu“, aby bol väzobne stíhaný a teda, či „vydáme človeka tomuto spráchnivenému systému spravodlivosti“.

Podľa obvinenia, ktorému čelí šéf Smeru-SD, by politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) bolo, ako uviedol Pellegirni, „trikrát organizovanou zločineckou skupinou od nástupu k moci“. „Ak si páni myslia, že ich to obíde, aby neboli prekvapení,“ poznamenal Pellegrini.

Šéf Hlasu-SD si myslí, že vládnej koalícii ide „o skalp“ a mať fotku politického oponenta v putách. Pellegrini uviedol, že jediné úspechy Matoviča sú len ľudia v kolúznej väzbe okrem kajúcnikov. Ďalším dôvodom, prečo sa o Ficovi rokuje v parlamente, je podľa Pellegriniho prekryť neschopnosť vlády riadiť krajinu a prijímať protiinflačné opatrenia.

„Nič nemáme v parlamente, čo sa týka ochrany ľudí pred zdražovaním,“ vyhlásil a dodal, že hrozí „obrovská bieda“ a táto vláda „sa odbavuje“ na tom, že chce zobrať poslanca do väzby.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičPeter PellegriniRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNAKA Národná kriminálna agentúraNárodná rada SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDŠpecializovaný trestný súd SRÚstavný súd SR