Pellegrini dúfa, že najnižšia účasť v eurovoľbách nebude na Slovensku a spomenul aj cestu do Ruska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku. Peter Pellegrini
Slovenský premiér Peter Pellegrini počas volebného aktu v rámci volieb do Európskeho parlamentu (EP) 2019. Banská Bystrica, 25. máj 2019. Foto: SITA/Peter Rusko Foto: SITA/Peter Rusko.

BANSKÁ BYSTRICA 25. mája (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Peter Pellegrini v sobotu o 15:00 odovzdal svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) v Banskej Bystrici na Základnej škole Jána Bakossa.

„Želal by som si, keby sme tentokrát neboli prekvapení v tom zlom zmysle slova a dúfam, že nebudeme mať na Slovensku najnižšiu volebnú účasť. Zdá sa, podľa toho, čo mi povedali členovia volebnej komisie, že sú milo prekvapení z toho, že ľudia chodia voliť,“ uviedol po vhodení hlasu do volebnej urny premiér.

Pellegrini spomenul aj plánovanú cestu do Ruska, kde sa podľa jeho slov okrem oficiálnych stretnutí s prezidentom a predsedom vlády budú riešiť aj ďalšie záležitosti.

„Budeme tam pravdepodobne riešiť aj dodávku paliva do našich jadrových elektrární, budeme hovoriť aj o tranzite plynu vzhľadom k výstavbe Nord Stream 2, čo sú pre nás kľúčové veci,“ objasnil Pellegrini s tým, že to bude vážna návšteva s pracovným rozmerom zameraným na strategické priority.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pellegrini