Pellegrini si nemyslí, že Mikulec a Naď by boli vhodnými kandidátmi na predsedu brannobezpečnostného výboru (video)

Hlas SD
Strana Hlas-SD. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 16. mája, 16:57

Parlament by mal čo najskôr skončiť, povedal na tlačovej besede predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini. Myslí si, že zákonodarný orgán by mal tento týždeň dorokovať čo najviac, ak už nie sú na programe nejaké zásadné body.

Niektoré body by mali odísť do zabudnutia

Zvyšné body z aktuálnej schôdze podľa neho treba presunúť, prípadne nechať niektoré odísť do zabudnutia. Považuje to za čistejšie a upokojujúcejšie voči občanom.

Hlas-SD sa na mimoriadnej schôdzi k predčasným voľbám zúčastní, prezentuje sa, a ak to bude možné, bude hlasovať i za program schôdze. Pellegrini je presvedčený, že v utorok popoludní sa téma posunu termínu predčasných parlamentných volieb uzavrie, a očakáva, že ním ostane 30. september.

Saková by bola lepšia

Pellegrini si taktiež nemyslí, že by bývalí ministri Jaroslav Naď (Demokrati) a Roman Mikulec (OĽaNO) boli vhodnými kandidátmi na post predsedu výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Na tlačovej besede dodal, že o kandidatúre ich poslankyne a bývalej ministerky vnútra Denisy Sakovej budú uvažovať, keď zistia, akú podporu by mohla získať medzi poslancami ostatných politických subjektov.

V prípade ad hoc súťaže sa toho nemienia zúčastňovať a ani Sakovej by Pellegrini za takýchto okolností účasť neodporučil. Predseda Hlasu-SD ju ale považuje za vhodnú kandidátku na tento post. Saková dodala, že zatiaľ nepoznajú podmienky voľby na túto funkciu.

Naď je podľa Hegera najlepší

Predsedom branno-bezpečnostného výboru parlamentu by mal byť Jaroslav Naď, lebo je najlepší. Uviedol to v utorok pred médiami šéf strany Demokrati a expremiér Eduard Heger. Potešilo ho, že sa podarilo zastaviť novelu Trestného zákona, čo je podľa neho „veľká vec, lebo to bola veľká hrozba.

Na miesto predsedu branno-bezpečnostného výboru chce Heger navrhnúť Jaroslava Naďa, pretože podľa jeho názoru je to „legitímne najlepší minister obrany v histórii Slovenskej republiky„.

Branno-bezpečnostný výbor je v súčasnosti po odvolaní jeho predsedu Juraja Krúpu nefunkčný, takže preto je podľa Hegera dôležité, aby na tento post zasadol nový predseda.

Hegerov spolustranník Juraj Šeliga dodal, že Demokrati nebudú súhlasiť, aby sa predsedníčkou výboru stala Denisa Saková zo strany Hlas-SD. A to najmä z toho dôvodu, že nechcú tento dôležitý post dávať do rúk opozície, ktorá je navyše podozrivá zo závažných káuz.

Chaos v parlamente

Však tam sa vyšetruje, baví sa tam často o vojne v polícii a o podobných veciach,“ vysvetlil Šeliga, ktorý si myslí, že Jaroslava Naďa by mali podporiť aj Boris Kollár (Sme rodina) a Igor Matovič (OĽaNO) so svojimi poslancami.

Eduard Heger upriamil pozornosť aj na chaos v parlamente a dodal, že „to tam bude až do konania predčasných volieb ešte ťažké“. Členovia strany Demokrati sú podľa Šeligu za to, aby parlament rokoval aj budúci týždeň. V parlamente je podľa veľa zákonov, ktoré sú populistické, ale aj veľa takých, ktoré sú správne.

Je to pomoc s hypotékami, ochrana Úradu špeciálnej prokuratúry v ústave, pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím a mnoho ďalších vecí, ktoré sú naozaj dobré,“ skonštatoval Šeliga.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárDenisa SakováEduard HegerIgor MatovičJaroslav NaďJuraj KrúpaJuraj ŠeligaPeter PellegriniRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Hlas-SDStrana Demokrati