Opozícia vytiahla na ministra Kaliňáka ďalší jeho kšeft

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pred Ficovým bytom protestujú ľudia proti Kaliňákovi
Účastníci protestu proti ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi pre rezidenciou Bonaparte. Protest zorganizovali opozičné strany SaS a OĽaNO. Bratislava, 20. jún 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Robert Kaliňák podľa opozičných strán SaS a OĽaNO-NOVA získal v roku 2012 mimoriadne lacno podiel v ďalšej firme. Ako vo štvrtok novinárom povedal poslanec za SaS Jozef Rajtár, Kaliňák aj s exministrom Jánom Počiatkom kúpili vo firme FoRest za dve eurá podiel, ktorého skutočná hodnota je 37 000 eur. „Toto je zhodnotenie o 1 850 000 percent,“ vyhlásil Rajtár.

Obrazom: Pred Ficovým bytom sa zišli davy ľudí na protest proti Kaliňákovi

Podiel kúpili od Pintéra

Podiel kúpili od Róberta Pintéra, ktorý za to dostal novovytvorenú funkciu na ministerstve vnútra, stal sa riaditeľom Sekcie hnuteľného a nehnuteľného majetku a okamžite dostal aj policajnú hodnosť majora.

„Plat za túto funkciu platia daňoví poplatníci. Za svoj podiel nechal Kaliňák vlastne zaplatiť daňových poplatníkov. Je to dôkaz, že zneužíva svoju funkciu na vlastné obohatenie,“ konštatoval Rajtár.

Podľa poslanca OĽaNO-NOVA Daniela Lipšica je absolútne neprijateľné, aby boli takýmto spôsobom odmeňovaní obchodní partneri ministrov tejto vlády.

Opozícia chystá ďalší protest

Kaliňák a Počiatek kúpili spomínaný podiel na valnom zhromaždení spoločníkov firmy FoRest 5. júna 2012.

Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič v tejto súvislosti poukázal na fakt, že 4. a 5. júna mal byť Kaliňák podľa internetových stránok ministerstva vnútra na oficiálnej návšteve v Chorvátsku a Čiernej Hore. „Nebol by to Kaliňák, keby neurobil kšeft a nekúpil niečo s 99,99-percentnou zľavou a keby neoklamal,“ konštatoval Matovič a spýtal sa, ako je možné, že bol Kaliňák v jeden deň na dvoch úplne odlišných miestach.

Dokumenty firmy z jej valného zhromaždenia boli podľa Matoviča sfalšované. Sfalšovanie zápisnice podľa Lipšica možno nie je trestný čin, ale svedčí o tom, že vzťah Kaliňáka k pravde a faktom je veľmi vzdialený.

Matovič na tlačovej konferencii pozval všetkých občanov Slovenska na druhé protestné zhromaždenie za odvolanie Kaliňáka, ktoré bude v pondelok 27. júna o 17:00 na Námestí SNP v Bratislave a pokračovať bude pochodom k bytovému komplexu Bonaparte, „lebo nesmieme dovoliť, aby nám takíto ľudia naďalej vládli, aby takíto ľudia vyšetrovali.“ Lipšic v tejto súvislosti zdôraznil, že vláda Roberta Fica „nereaguje na tlak opozície či médií, ale len na tlak ľudí“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel LipšicIgor MatovičJán PočiatekJozef RajtárRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita