Obranou Slovenska je podľa Sklenára aj podpora Ukrajiny, potvrdila to tiež deštrukcia Kachovskej priehrady

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Martin Sklenár
Martin Sklenár, minister obrany Slovenskej republiky. Foto: SITA/Diana Černáková

Podporou Ukrajiny Slovensko investuje do vlastnej obrany a bezpečnosti. V tejto pomoci je potrebné pokračovať, čo potvrdila aj deštrukcia Kachovskej priehrady. Ukazuje to, aké je dôležité, aby Ukrajina obnovila kontrolu nad svojim územím.

Rokovania v Bruseli

Uviedol to minister obrany SR Martin Sklenár, ktorý vo štvrtok 15. júna absolvoval v Bruseli viacero bilaterálnych a multilaterálnych rokovaní vo formáte ministrov obrany. Ministri rokovali prioritne o podpore Ukrajiny, ako aj o prehlbovaní obranného priemyslu Slovenska, Českej republiky a Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sklenár sa stretol aj s holandskou ministerkou obrany Kajsou Ollongrenovou a rokoval aj s nemeckým ministrom obrany Borisom Pistoriusom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner.

Podpora iniciatívy

Sklenár zopakoval, že Slovensko naďalej podporuje iniciatívu Európskej komisie v procese urýchlenia a zvýšenia produkcie delostreleckej munície.

Slovenské zbrojárske spoločnosti majú príležitosť získať významnú podporu z EÚ na investície do zvyšovania výrobných kapacít delostreleckej munície pre doplnenie vlastných skladových zásob aj potreby Ukrajiny,“ uviedol Sklenár.

Jedným zo záverov dnešného rokovacieho dňa bolo tiež oficiálne pripojenie Ukrajiny k spolupráci Slovenska a Česka pri obstarávaní a prevádzke švédskych pásových bojových obrnených vozidiel CV-90.

Ministri obrany Slovenska, Ukrajiny a ministerka obrany ČR podporili intenzívnejšiu spoluprácu v tejto oblasti spoločným memorandom o porozumení.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris PistoriusKajsa OllongrenováMartin Sklenář
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR