Obranca Mihálik sľubuje Dinamu ťažké zápasy v Bratislave

Dinamo - Slovan 5:1
Zľava: Obranca Slovana Bratislava Vladimír Mihálik v súboji s útočnikom Dinama Moskva Alexejom Sopinom počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom "belasí" prehrali v metropole Ruska 1:5. Foto: facebook.com/dynamo.ru

MOSKVA 22. februára (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava sa v noci zo štvrtka na piatok vrátili domov z Moskvy s dvoma prehrami v dueloch štvrťfinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade miestneho Dinama.

Zverenci trénera Rostislava Čadu v prvom súboji prehrali 1:5 a v druhom po tuhom boji dotiahli duel do predĺženia, v ňom rozhodol o víťazstve Dinama v 72. minúte Sopin.

Obrazom: Prvý zápas play-off KHL, v ktorom Slovan prehral v Moskva hladko 1:5

Obranca Slovana Bratislava Martin Štajnoch počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom "belasí" prehrali v metropole Ruska s Dinamom Moskva 1:5. Foto: facebook.com/dynamo.ru

Mladý útočník Slovana Bratislava Marko Daňo s hokejistom Dinama Moskva počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom ruský tím vyhral nad "belasými" 5:1. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Roztlieskavačky Dinama Moskva počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom ruský tím vyhral nad Slovanom Bratislava 5:1. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Obranca Slovana Bratislava Tomáš Mojžíš (6) v súboji s útočníkom Dinama Moskva Denisom Mosaľovom počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom "belasí" prehrali v metropole Ruska 1:5. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Obranca Slovana Bratislava Tomáš Mojžíš (6) v súboji s hokejistom Dinama Moskva počas prvého zápasu play-off KHL, v ktorom "belasí" prehrali v metropole Ruska 1:5. Foto: facebook.com/dynamo.ru

Slovan túžil u obhajcu prestížneho Gagarinovho pohára aspoň raz uspieť, ale napokon sa mu to nepodarilo. „Po takýchto zápasoch máme jasnejšie, ako je potrebné hrať proti Dinamu. Súperovi nesmieme dovoliť rýchly prechod do útočného pásma. Musíme hráčov Dinama aktívne napádať a hrať rýchlejšie. V druhom stretnutí sme predviedli dobrý výkon. Odteraz to Dinamo nebude mať až tak jednoduché,“ cituje obrancu Slovana Vladimíra Mihálika portál rsport.ru.

Dvadsaťšesťročný bek si v oboch stretnutiach na ľade súpera pripísal po jednej mínuske a vo štvrtok mal aj dve strely na bránku. „V Moskve sme odohrali dva ťažké zápasy. Teraz sa predstavíme doma, kde by nám to malo ísť jednoduchšie. Fanúšikovia nám pomôžu, poženú nás vpred a budú našim šiestym hráčom. Práve preto to bude mať Dinamo omnoho ťažšie ako pred vlastnými priaznivcami,“ doplnil vysoký obranca, ktorý vrátane predchádzajúcej sezóny v HC Lev Poprad odohral v základnej časti KHL 52 zápasov, v play-off v tomto týždni absolvoval prvé dva zápasy v nadnárodnej súťaži.

Šancu skorigovať nepriaznivo sa vyvíjajúcu sériu má Slovan už v nedeľu o 17.00 h v bratislavskej Slovnaft aréne, štvrtý zápas medzi oboma súpermi je na programe o deň neskôr o 19.00 h.

Obrazom: Druhý zápas bol dramatickejší, o víťazovi rozhodlo predĺženie

Dinamo - Slovan 3:2 po predĺžení
Súboj obrancu "belasých" Michala Sersena (88) s útočníkom Dinama Moskva Alexejom Sopinom pred brankárom Branislavom Konrádom počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru

Súboj útočníka Dinama Moskva Mareka Kvapila (91) s útočníkom "belasých" Máriom Bližňákom (55) počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Súboj obranca Dinama Moskva Filipa Nováka s kapitánom "belasých" Ján Lipianskym za bránkou Alexandra Jeriomenka počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Útočník "belasých" Mário Bližňák (55) sa snaží zabrániť v zakončení útočníkovi Dinama Moskva Alexejovi Cvetkovi pred brankárom Branislavom Konrádom počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Brankár Dinama Moskva Alexander Jeriomenko počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru