Novotný na čele strany Šanca vystriedal Babitzovú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eva Babitzová, Viliam Novotný
Bývala predsedníčka strany Šanca Eva Babitzová a jej nástupca Viliam Novotný. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 28. júna (WebNoviny.sk) – Novým predsedom strany Šanca sa stal bývalý poslanec NR SR Viliam Novotný. Zakladateľka strany a niekdajšia predsedníčka Eva Babitzová sa vzhľadom k zlému volebnému výsledku strany v parlamentných voľbách neuchádzala o funkciu predsedníčky, ani o inú volenú funkciu.

Za podpredsedov boli opätovne zvolení Jaroslava Lukačovičová a Szilárd Both. Kongres schválil aj novú víziu strany, ktorá sa volá: „Nesmieme to vzdávať pre Slovensko!“

Vo vízii straníci konštatujú, že situácia na Slovensku je horšia ako pred voľbami a ľudia strácajú záujem o správu vecí verejných. Preto sa Šanca, napriek volebnému neúspechu, rozhodla pokračovať vo svojom poslaní. Cieľom strany v najbližších rokoch bude obnovenie záujmu slušných a zodpovedných ľudí o politiku a výmena neschopných a skorumpovaných politikov za odborníkov.

Ustanovujúci kongres strany sa konal v júni 2015. Kongres schválil stanovy, víziu, etický kódex a funkcionárov strany. Jediným nominovaným kandidátom na predsedu strany vtedy bola Eva Babitzová. Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Šanca 26. marca 2015 na základe 14 051 platných podpisov ľudí z celého Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva BabitzováViliam NovotnýViliam Novotný.
Firmy a inštitúcie Šanca