Nikto vás vyháňať nebude, uisťuje Mayová Európanov žijúcich v Británii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Theresa Mayová
Britská premiérka Theresa Mayová. Foto: archívne, SITA/AP

BRUSEL 23. júna (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová uistila v piatok na summite EÚ v Bruseli všetkých občanov členských krajín Európskej únie (EÚ), ktorí momentálne žijú vo Veľkej Británii, že v tejto krajine budú môcť zostať žiť aj po tom, ako Londýn v roku 2019 opustí EÚ. „Nikto nebude musieť odísť. Nebudeme musieť byť svedkami rozdeľovania rodín,“ vyhlásila Mayová.

Veľká Británia podľa nej pripravuje „veľmi férovú a veľmi vážnu ponuku“ pre členské krajiny EÚ, o ktorej by s nimi chcela diskutovať. Jej podrobnosti zatiaľ na verejnosť neprenikli, Mayová síce niečo málo prezradila už vo štvrtok európskym lídrom v Bruseli, no verejnosti plánuje svoju iniciatívu predstaviť až v pondelok.

Budúcnosť zhruba troch miliónov občanov členských krajín EÚ, ktorí momentálne žijú vo Veľkej Británii, a taktiež zhruba 1,5 milióna Britov žijúcich aktuálne v iných členských krajinách únie je úvodnou témou rokovaní o brexite, ktoré sa v Bruseli začali už v pondelok. Až po tom, čo sa Londýn a európski vyjednávači dohodnú v tomto bode, budú sa môcť vyjednávania o odchode Veľkej Británie z EÚ posunúť ďalej.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Theresa Mayová