Nie ste majitelia tejto krajiny, odkázal Korčok Ficovej vláde, pred druhým kolom ho prišli podporiť tisícky ľudí (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KORČOK: Spojme sa, Slovensko
Občianský kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok (uprostred) počas podujatia na podporu kandidáta na prezidenta SR Ivana Korčoka Spojme sa, Slovensko na Námestií SNP v Bratislave. Bratislava, 3, apríl 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok tvrdí, že stojí o hlasy všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú príslušnosť, vierovyznanie, na spoločenské postavenie či na to, ako ľudia volili v parlamentných voľbách v uplynulom roku.

Ako ďalej uviedol na stredajšom podujatí na podporu Ivana Korčoka s názvom Spojme sa, Slovensko, chce dať slovu vlastenectvo nový obsah.

Slovensko nejde dobrým smerom

„Vlastenectvo predsa nemôže znamenať, že sa jedna skupina politikov vyhlási za jediných pravých a proslovenských. Patriotizmus, vlastenectvo nemôže znamenať, že si tu pár ľudí sprivatizuje našu krásnu zástavu a štátne symboly a spoza nich šíri agresivitu a nenávisť,“ povedal. Na podujatí, ktoré sa konalo na Námestí SNP v Bratislave sa podľa odhadov zúčastnilo sedemtisíc ľudí.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Súčasne vyzval k tomu, aby si ľudia na Slovensku začali hovoriť pravdu o našich víťazstvách či zlyhaniach, o tom, že krajina nejde dobrým smerom či o tom, že Slovensko sa vyľudňuje.

Pripomenul vláde Roberta Fica (Smer-SD), že parlamentné voľby síce vyhrali, no mandát na veci, ktoré praktikujú nedostali.

Zodpovedať sa bude iba občanom

„Nie ste majitelia tejto krajiny. Slovensko patrí rovnako tým, ktorí vás volili ako tým, ktorí volili iných. Tak je to v demokracii. Preto vás žiadam, začnite riešiť problémy ľudí a celej krajiny – opravte zdravotníctvo a školstvo, infraštruktúru a prestaňte ťahať Slovensko na východ,“ uviedol Korčok vo svojom príhovore.

Zároveň sa zaviazal, že jediným, ktorým bude slúžiť a zodpovedať sa, sú občania Slovenska.

„Ja, na rozdiel od môjho protikandidáta, nemám žiadneho politického šéfa ani stvoriteľa, nemám ani koaličných partnerov, ani mojich ľudí. Mám len vás, a to je najviac. Tieto dva dni vás chcem požiadať len o jednu vec, využime ten čas, rozprávajme sa medzi sebou, vysvetľujme, prečo sú tieto voľby také dôležité,“ vyzval na záver.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan Korčok