Žiadosti o priame podpory poľnohospodárov bude možné podať výlučne elektronicky, PPA zverejnila videonávod (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Traktorový protest farmárov v Bratislave
Budova Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA) na Hraničnej ulici v Bratislave počas celoslovenského protestu farmárov, gazdov, roľníkov a poľnohospodárov. Bratislava, 19. február 2024. Foto: archívne, SITA/Marcel Mitaľ
Tento článok pre vás načítala AI.

Poľnohospodárska platobná agentúra (PPA) s cieľom uľahčenia procesu podávania žiadostí pre poľnohospodárov o priame podpory, pripravila videonávod ako postupovať pre kampaň 2024. Agentúra doplnila, že na komunikáciu s PPA bude potrebné mať občiansky preukaz s elektronickým čipom a tieto podania podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Ako uviedla PPA, cieľom videonávodu je uľahčiť proces podania žiadostí v súlade s novými postupmi a pravidlami kampane 2024 a splnenie jej záväzku o rýchlejšie a efektívnejšie poskytovanie finančnej podpory. Podávanie žiadostí o priame podpory, ako avizovalo aj Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, bude možné výlučne elektronicky prostredníctvom portálu www.slovensko.sk.

„Aby sa poľnohospodárom poskytla čo najkvalitnejšia podpora v novom programovom období 2023 – 2027, PPA aktualizuje videonávod na podávanie jednotnej žiadosti o priame podpory. Tento krok je súčasťou našej iniciatívy pre zjednodušenie administratívnych procesov a zabezpečenie informovanosti žiadateľov o potrebných krokoch,“ dodala PPA s tým, že nové vedenie je odhodlané riešiť všetky identifikované problémy a uľahčiť proces vyplácania priamych platieb.

PPA dodala, že videonávod je jedným z mnohých opatrení, ktoré budú implementované s cieľom optimalizovať administratívu a komunikáciu pre kampaň 2024. Agentúra zároveň doplnila, že postupne poskytne na svojej webovej stránke široký rozsah podporných materiálov vrátane usmernení, príručiek a často kladených otázok a odpovedí.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR