Privatizácia vodárenských spoločností nie je v súčasnosti žiadúca a ani možná, vyhlásila Asociácia zamestnávateľov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
voda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Privatizácia vodárenských spoločností nie je v súčasných podmienkach pre Slovensko žiadúca, vhodná, ani možná, vyhlásila Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR).

Údajná pripravovaná privatizácia

Odborníci z AZZZ SR so znepokojením prijali tvrdenia zástupcov Progresívneho Slovenska, že verejné vodovody sa nekalým spôsobom dostanú do súkromných rúk a o údajnej pripravovanej privatizácii časti alebo celej vodárenskej spoločnosti.

„Tieto informácie boli pre členov AZZZ SR nečakané a šokujúce. Súčasná legislatíva totiž nepripúšťa vlastníctvo vodární súkromnými investormi a vláda, ako tripartitný partner, nás o akomkoľvek zámere na zmenu legislatívy v tomto smere neinformovala,“ uviedol Oto Nevický, generálny sekretár AZZZ SR.

Želajú si viac odborníkov v politike

Zdôraznil, že vodárenské spoločnosti, ako dodávatelia strategickej suroviny, ale aj ako odoberatelia odpadovej vody sú pre mnohých našich členov strategicky dôležitými partnermi. Akákoľvek vlastnícka zmena, či zásadná zmena v oblasti cien, spôsobená zmenou vlastníckej štruktúry, by mohla významne ovplyvniť ich podnikanie a zamestnanosť.

„Po preverení informácie v Asociácii vodárenských spoločností sme boli uistení, že žiadna privatizácia vodární sa nepripravuje, a rovnako ani žiadna legislatívna zmena, ktorá by takúto zmenu umožňovala. Vodárenské spoločnosti naďalej ostávajú výlučne v rukách samospráv a vodné zdroje v rukách štátu,“ dodal Nevický.

AZZZ SR sa preto prihovára, aby politici nezneisťovali podnikateľské prostredie neoverenými správami a želá si, aby v politike bolo viac odborníkov a menej politických dobrodruhov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Oto Nevický
Firmy a inštitúcie AZZZ Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SRProgresívne Slovensko (PS)