Poľnohospodári plánujú zablokovať Hlavnú ulicu v Galante. Kedy tento protest nastane?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Traktorový protest farmárov v Prešove
Traktorový protest farmárov, gazdov, poľnohospodárov a roľníkov v Prešove. Prešov, 19. február 2024. Foto: SITA/Viktor Zamborský.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poľnohospodári z okresu Galanta plánujú počas protestného zhromaždenia vo štvrtok 22. februára od 9:00 do 15:00 zablokovať dopravu na Hlavnej ulici v Galante.

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Galante oznámila, že tam umiestni približne 200 kusov poľnohospodárskej techniky. Takýmto spôsobom chcú podporiť protestujúcich európskych poľnohospodárov a potravinárov.

„Mesto Galanta vyzýva všetkých občanov a motoristov, aby urobili všetky nevyhnutné kroky k predídeniu kolízií s protestujúcimi a umiestnenou technikou. V čase konania ohláseného zhromaždenia bude verejná doprava odklonená na ulicu Šafárikovu a Ulicu Zoltána Kodálya,“ informovala hovorkyňa mesta Galanta Mária Kilácskóová.

Potvrdila, že Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora doručila na Mestský úrad v Galante oznámenie o konaní protestného zhromaždenia, ktoré má byť nekonfliktné a slušné. Hlavným dôvodom nespokojnosti a štrajku poľnohospodárov v Európe je najmä veľké množstvo byrokracie, ktoré Európska komisia kladie na poľnohospodárov a potravinárov, jej nereálne postavené zelené ciele a nedostatočná ochrana európskych trhov pred dovozmi ukrajinských komodít.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaRegionálna poľnohospodárska a potravinárska komora