Ochranári pomohli medvieďaťu pri Ľubochni, uviazlo v lesnom poraste

medvedica, medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Členom západnej skupiny Zásahového tímu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR sa podarilo pri obci Ľubochňa (okres Ružomberok) zachrániť medvedie mláďa, ktoré uviazlo v lesnom poraste. Ako informoval vedúci ŠOP SR Západ Marek Veverica, o výskyte mladého medveďa ich informovali miestni obyvatelia.

Tí zaznamenali počas nočných hodín v blízkosti vysokého napätia súvislé mravčanie a nárek. Členovia tímu pomocou termovízie presne lokalizovali miesto, odkiaľ sa hlas ozýval a v rozdvojenom kmeni buka našli zakliesnené tohtoročné mláďa.

„Z hľadiska bezpečnosti sme zvolili rýchly manéver vyslobodenia. Len pár desiatok metrov od tohto miesta bolo počuť lomoz haluzí, čo nasvedčovalo tomu, že sa tu môže nachádzať aj matka medvieďaťa,“ poznamenal Veverica.

Ochranári medvieďa vypustili do voľnej prírody a opustili lokalitu. „Pomocou termovízie bolo medvieďa sledované, ako odchádza do hustého porastu za svojou matkou. Medvieďa tak bude aj naďalej súčasťou Národného parku Veľká Fatra,“ dodal šéf zásahového tímu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírody