Na turistickej trase nad obcou Pribylina zaútočil medveď. Manželský pár prekvapil na oddychovom mieste

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Medveď nad obcou Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš zaútočil na manželský pár. Stalo sa tak na turistickej trase v lokalite Suchý Hrádok koliba, približne sedem kilometrov od intravilánu obce. Muž utrpel ľahšie poranenia dolnej končatiny.

Informovala o tom Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR a spresnila, že na miesto bol privolaný ich zásahový tím a spolu s políciou vykonali obhliadku. ŠOP SR spresnila, že manželský pár stredného veku až do ich príchodu čakal v neďalekej kolibe, kde sa skryli pred útočiacim medveďom. Nakoľko išlo v prípade muža len o menšie poranenie, po ambulantnom ošetrení ho prepustili do domácej liečby.

Skryli sa v kolibe

ŠOP SR popísala, že manželia boli na turistike so psom a na oddychovom mieste pri studničke pod vrchom Suchý Hrádok sa zastavili a muža prekvapil približujúci sa dospelý medveď hnedý. Ten ho pri útoku cez drevený plot zranil na dolnej končatine. Dvojica sa následne ukryla v neďalekej kolibe.

ŠOP SR kontaktoval vedenie obce Pribylina, ktorá vyzvala obyvateľov, ako aj návštevníkov obce k zvýšenej opatrnosti. Podľa ŠOP SR sú početné hlásenia o škodách či strete s medveďom dôsledkom dlhodobo neriešeného problému.

Viaceré prípady s medveďom

Zásahový tím štátnej ochrany prírody riešil prípady s medveďom aj v uplynulých sviatočných dňoch. Išlo o výskyty medveďa v intraviláne, konfliktné situácie a škody na hospodárskych zvieratách.

„Počet synantropných medveďov na Slovensku stúpa a úlohou ŠOP SR je zabezpečiť obyvateľom žijúcim v podhorských oblastiach bezpečnosť a ochranu života a majetku,“ informovala ŠOP SR s tým, že intenzívne rokujú s užívateľmi poľovných revírov vo vybraných oblastiach Slovenska o spoločnom postupe, ktorým by sa spoľahlivo identifikovali problémové medvede a v súčinnosti s poľovníkmi sa zabezpečila ich prípadná elimináciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírody