Kolaudáciou vyhliadkovej veže na Štrbskom Plese sa naďalej zaoberá prokuratúra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vyhliadková veža Štrbské pleso
Spoločnosť získala stavebné povolenie na stavbu približne 50 metrov vysokej náučno-vyhliadkovej veže Tatras Tower v júni 2019. Foto: www.facebook.com

Generálna prokuratúra SR sa aj naďalej zaoberá zákonnosťou kolaudácie vyhliadkovej veže na Štrbskom Plese. Ešte začiatkom februára uložila prešovskej krajskej prokuratúre preskúmať zákonnosť postupu stavebného úradu obce Štrba v súvislosti s dodatočným povolením stavby a kolaudáciou.

Stavebný úrad povolil zmeny

„Rozhodnutie obce Štrba nadobudlo právoplatnosť v dôsledku odmietnutia odvolania Štátnymi lesmi Tatranského národného parku ako neprípustného. V tomto týždni obec, po právoplatnom ukončení konania o dodatočnom povolení stavby spojeného s kolaudáciou, doručila spisový materiál Okresnej prokuratúre Poprad, ktorá následne vec preskúma,“ informovala v stredu agentúru SITA hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Dodatočné povolenie sa týka zmeny časti stavby. V rámci nej investor veže, popradská spoločnosť High Tatras Tower, s.r.o., priestor určený pôvodne na zriadenie múzea Tatranského národného parku pričlenil k prevádzke reštauračných služieb. Zmeny investorovi dodatočne povolil v januári stavebný úrad v Štrbe a skolaudoval ju.

Plánované múzeum ostáva v koncepte

Investor vtedy uviedol, že napriek dispozičným zmenám náučná a vzdelávacia funkcia veže ostáva zachovaná v plnom rozsahu a aj naďalej má byť nosným prvkom. Plánované múzeum podľa neho ostáva v koncepte náučného prínosu veže Tatras Tower zachované v aktualizovanej forme.

Vyhliadkovú vežu v Areáli snov v Mlynickej doline otvorili pre verejnosť minulý týždeň. S výškou 53 metrov je jednou z najvyšších v Európe. Už od začiatku jej výstavby v júni 2019 ju však sprevádzali negatívne reakcie nielen zo strany miestnych. Petíciu za zrušenie výstavby v minulosti podpísalo viac ako 8-tisíc ľudí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR