Každý farmár si zaslúži červený koberec. Ich stav je skutočne zlý, reagujú liberáli na slová Takáča (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sas, hlina
Alojz Hlina, Vladimír Ledecký (SaS) na tlačovej besede k protestu farmárov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzvala ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča, aby nerozdeľoval farmárov, ale zorganizoval okrúhly stôl na dialóg so všetkými poľnohospodármi nie len vybranými, pretože situácia je kritická. Strana tak reagovala na vyjadrenia ministra k pomýlenému protestu malých farmárov a gazdov na Slovensku.

Každý farmár si zaslúži červený koberec a nie to, aby o ňom minister hovoril, že je pomýlený. Sú to ľudia, ktorí ráno vstávajú k dobytku a večer zaspávajú s tým, že treba pracovať. Poľnohospodárstvo majú v srdci,“ poznamenal Alojz Hlina (SaS) poslanec NR SR s tým, že odvody odpustil veľkým firmám, ale zabudol na tých malých a gazdov, ktorí tiež platia odvody a ich stav je skutočne zlý.

Vladimír Ledecký (SaS) poslanec NR SR zároveň upozornil na to, že existujú spoločnosti, ktoré platby vyplatené majú, a to aj napriek tomu, že nedodržiavajú zákon.

„Neplatia dane a iné odvody, na svojej pôde hospodária tak, že na nej rastie burina. Aj keď sú upozorňované na to, že ničia životné prostredie, veselo hospodária ďalej, navyše na štátnej pôde,“ povedal Ledecký.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaRichard TakáčVladimír Ledecký
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita