Dvoch mužov prekvapil medveď a jedného vážne zranil. Bežne tadiaľ chodia turisti, aj na bicykloch, tvrdí poľovný hospodár

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vrtuľník, útok medveďa
Skúsených turistov prekvapil v lese medveď. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Dvaja turisti Róbert (49) a environmentalista Tomáš (39) z Banskej Bystrice išli na Poľanu na výlet, keď sa údajne tesne pred nimi objavil medveď. Ako informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk, namierené mali na vyhliadku na Želobudskej Skale.

Zaútočil na nich a aj napriek zraneniam sa im podarilo vyliezť na posed, odkiaľ si zavolali pomoc. Jeden má vážne poranenú hlavu, druhý horné končatiny.

Jedného museli operovať

„Hneď som tam išiel, zároveň aj vrtuľník. Boli sme pri zranených ako prví,“ povedal poľovný špecialista Martin Kalamár.  Oboch potom záchranársky vrtuľník odviezol do Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Staršieho museli operovať a mladší je hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie.

„49-ročný muž utrpel vážne poranenie hlavy a krku. 39-ročný muž mal poranené obe ruky a ľavú nohu,“ ozrejmila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa ATE Poprad.

Lokalitu prehľadali

Pre TV Joj uviedol mladší z mužov, že všetko sa odohralo rýchlo a nečakane. Nevie, či to bola medvedica alebo medveď. Mláďatá si však nikde v okolí nevšimli.

Miesto na Poľane, kam mali namierené, je vyhľadávanou lokalitou. Bežne tadiaľ chodia turisti, aj na bicykloch,“ vysvetlil poľovný hospodár Chránenej krajinnej oblasti Poľana Ján Nôžka. Dané miesto prehľadali, ale medveď sa zatiaľ neobjavil.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Zásahový tím pre medveďa hnedého