Železničná spoločnosť Slovensko chce prilákať viac turistov, inšpiruje sa aj u zahraničných partnerov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK si dala záväzok, do roka 2025 budú klimatizované všetky vlaky
Foto: ilustračné, SITA/ZSSK
Tento článok pre vás načítala AI.

Záujem o spoznávanie turistických zaujímavostí, prírody či historických a kultúrnych pamiatok je šancou aj pre železničiarov ako získať nových cestujúcich.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce zlepšovať a rozširovať služby pre turistov tiež na základe zdieľania skúseností a inšpirácie od zahraničných partnerov.

Projekt TopRail

Na turistické príležitosti v železničnej doprave je zameraný projekt TopRail v rámci Medzinárodnej železničnej únie (UIC).

Certifikácia kvality železničných spoločností v oblasti turizmu, na ktorej skupina TopRail momentálne pracuje, podľa ZSSK jej môže pomôcť posilniť pozíciu na trhu a pritiahnuť viac cestujúcich.

Prezentácia ZSSK

Slovenský národný vlakový dopravca v uplynulých dňoch privítal železničných expertov z Európy, Japonska, Maroka a Tuniska vo Vysokých Tatrách. Prezentoval Slovensko ako unikátnu krajinu s bohatou ponukou pre turistov, ktorá je dostupná pohodlnou a ekologickou železničnou dopravou.

Cieľom stretnutia bolo prezentovať ZSSK, jej aktivity a ponuku v oblasti cestovného ruchu, ako aj históriu železnice na Slovensku. Hostia sa oboznámili s modernými priestormi Depa Poprad a novými i modernizovanými vozidlami prevádzkovanými na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice,“ priblížil hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Partneri projektu

Partnermi spomínaného projektu, ktorého vznik iniciovali v roku 2013, sú svetové a európske organizácie a združenia z oblasti cestovného ruchu a turizmu.

Členovia TopRail pochádzajú z krajín s vysokým stupňom rozvoja železníc a cestovného ruchu, ako napríklad Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Švajčiarsko, Japonsko, Rakúsko, Portugalsko a Maďarsko,“ dodal Dominik Drevický.

Každý rok sa stretnutie TopRail koná v inej členskej krajine, ZSSK sa stala jeho členom v roku 2019.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik Drevický
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko