Vodičov medzi Hlohovcom a Bojničkami čakajú dopravné obmedzenia, cesta dostane nový asfalt

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rekonštrukcia cesty
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja začína s rekonštrukciou cesty II/507 medzi Hlohovcom a Bojničkami. V úseku s dĺžkou 2,6 kilometra bude odfrézovaná vozovka v hrúbke 12 centimetrov a budú položené nové vrstvy asfaltu. Dodávateľom prác za viac ako 1,2 milióna eur je spoločnosť Colas Slovakia, podľa zmluvy má na rekonštrukciu 73 dní.

Ide o cestu, ktorá bola počas rekonštrukcie mosta cez Váh v Hlohovci využívaná ako obchádzková trasa, čo sa podľa vedenia Trnavského samosprávneho kraja podpísalo aj na jej technickom stave. Počas cestárskych prác bude premávka operatívne vedená v jednom jazdnom pruhu a riadená prenosným dopravným značením, čo si od vodičov bude vyžadovať trpezlivosť.

O zákazku s predpokladanou hodnotou 1,7 milióna eur sa vo verejnom obstarávaní uchádzalo až trinásť firiem, ich cenové ponuky sa pohybovali od najnižšej 1 240 000 až po 1 912 000 eur. Počas úplnej uzávierky mosta cez Váh v Hlohovci v roku 2022 mali vodiči k dispozícii obchádzkovú trasu cez Sereď, ktorá viedla cez Dvorníky a Bojničky do Hlohovca. V tomto období intenzita dopravy cez Dvorníky a Bojničky výrazne narástla.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Colas SlovakiaSpráva a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja