Vlaky na úseku Kráľova Lehota - Východná nepremávali takmer dve hodiny, prerušenie spôsobil spadnutý strom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koľajnice
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher.
Tento článok pre vás načítala AI.

Prerušenie železničnej osobnej dopravy na hlavnej trati na severe Slovenska v utorok dopoludnia spôsobil spadnutý strom na koľajniciach.

Vlaky na liptovskom úseku Kráľova Lehota – Východná nemohli premávať približne dve hodiny. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala, že doprava cez tento úsek bola prerušená takmer od 9. hodiny do 10:45.

Veľké meškania vlakov

Z dôvodu prerušenej dopravy vlaky nabrali veľké meškania. Vlaky InterCity z Bratislavy do Košíc a z Košíc do Viedne mali z Východnej oneskorenie 90, resp. skoro 100 minút.

Tento spoj z východu Slovenska s plánovaným príchodom do rakúskej metropoly pred pol druhou národný dopravca neskôr pre vysoké meškanie odriekol na úseku Bratislava-Petržalka – Viedeň. K dispozícii bola náhrada na tomto úseku v podobe vlaku REX.

Expresy Tatran medzi Bratislavou a Košicami sa pre prerušenie dopravy z Kráľovej Lehoty a Východnej oneskorili takmer dve hodiny aj viac. Osobné vlaky medzi Popradom a Liptovským Mikulášom sa oneskorili z Kráľovej Lehoty a Štrby zhruba hodinu.

Oneskorenie obratového vlaku

Neskorší vlak IC z Košíc, ktorý mal odchod už po obnovení dopravy v Liptove a plánovaný príchod do Bratislavy pred 16:30, už na začiatku cesty meškal cez 50 minút, dôvodom bolo oneskorenie obratového vlaku.

Úsek Kráľova Lehota – Východná má 11 kilometrov, je súčasťou trate Žilina – Košice dlhej 242 kilometrov. Celá trasa z hlavného mesta do Košíc spolu s traťou Bratislava – Žilina meria 443 kilometrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko