Vlaky jazdia s obmedzeniami vo Vysokých Tatrách aj v podhorí v okolí Popradu, cestujúci musia rátať s miernym meškaním

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vlak
Foto: ilustračné, FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná doprava na úsekoch Vyšné Hágy – Štrbské Pleso a Studený Potok – Kežmarok je aktuálne obmedzená do stredy 22. mája. Dôvodom plánovaných výluk od pondelka 20. mája sú práce na trati, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z tohto dôvodu zaviedla tradične náhradnú autobusovú dopravu.

Predpokladané meškanie vlakov

Zároveň upozornila na predpokladané meškania vlakov v trvaní približne 15 minút. Na úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso počas troch dní nejdú všetky vlaky medzi 7:50 až 13:00.

Náhradná autobusová doprava v tomto čase vedie popri železničnej trati po trase Vyšné Hágy – Štrbské Pleso, pričom zastávku Popradské Pleso neobsluhuje. Sedemkilometrový úsek Vyšné Hágy – Štrbské Pleso je na konci trate Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso dlhej 29 kilometrov.

Náhradná doprava

Obmedzenie na úseku Studený Potok – Kežmarok sa týka tiež všetkých vlakov v čase 8:15 – 13:20. Cestujúci majú k dispozícii náhradnú dopravu medzi Studeným Potokom a Kežmarkom so zastavením v Huncovciach.

Úsek Studený Potok – Kežmarok má 6 kilometrov, je súčasťou trate Poprad-Tatry – Plaveč v dĺžke 60 kilometrov, ktorá vedie aj cez Spišskú Belú, Podolínec a Starú Ľubovňu. Odbočka zo Studeného Potoka do Tatranskej Lomnice má 9 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko